Dłubanie w nosie okazuje się być niebezpieczne dla zdrowia – zobacz dlaczego!

Z pewnością nie raz zdarzyło ci się dłubać w nosie. Być może nie przy ludziach, bo wielu uważa to za obrzydliwy nawyk, ale na osobności? Pewnie tak.

Z pewnością też, gdy robiłeś to za dzieciaka, rodzice karali cię, aby tego nie robić. I trzeba było ich wtedy słuchać! Nie ma oficjalnych badań, co do tego, ile osób posiada ten niezręczny nawyk, jednak z pewnością jest to zdecydowana większość populacji Ziemi.

Ale poza tym ze ta czynność jest po prostu nie na miejscu, okazuje się że jest także niebezpieczna dla naszego organizmu. Niejaki dr Voigt wyjaśnił, ze w ten sposób wprowadzamy do nosa, który jest delikatną częścią naszego organizmu zarazki, które mogą powodować obfite krwawienia z nosa i wiele innych, bardziej poważnych chorób

Bakterią, którą w ten sposób można się zarazić jest między innymi gronkowiec. Dodatkowo w nosie znajdują się aż cztery tętnice, które przy uporczywym dłubaniu mogą wręcz przerwać się, powodując niesamowicie obfite krwawienia z nosa, szczególnie u osób z podrażnioną lub wyschniętą śluzówką nosa.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*