Dzięki temu od dziś będziesz wiedzieć, jak zrobić najlepsze pierogi na świecie!

Chyba każdy z nas kocha pierogi. Największa ich zaleta to fakt, iż można je robić na wiele sposobów, z różnego rodzaju farszami i sposobami podania. Niektórzy tez wolą pierogi na słodko, inni na słono.

Istotny jest tu również wybór rodzaju mąki. Może być żytnia, pszenna, ryżowa, kukurydziana i jeszcze wiele innych. Każdy tu coś znajdzie dla siebie, więc nic dziwnego że Polacy uwielbiają pierogi!

Według legendy pierogi przywędrowały do naszego kraju z Kijowa, a słowo pierogi było już obecne w naszym języku już ponad 200 lat temu.  Nie możemy więc powiedzieć, ze pierogi to nowoczesne danie, a raczej danie z ogromną już tradycją.

A ty jak robisz pierogi? zapewne używasz do nich wody? A co jeśli by zamienić ją na mleko? Brzmi dziwnie? Spróbuj samemu! Coraz więcej osób się do tego przekonuje, i dobrze! A więc jak zrobić idealne ciasto na pierogi? Już podajemy wam przepis!

  • 2-2,5 szklanki mąki
  • duża szczypta soli
  • 1 szklanka mleka

Co tyle! Nic więcej nie potrzeba, aby zrobić idealne pierogi, które każdy zje ze smakiem i apetytem! A jeśli jeszcze chcesz żeby pierogi dostarczały także wrażeń wizualnych, miejsce zlepienia możesz ozdobić piękną falbanką z ciasta, jednak do tego potrzeba już odrobiny zdolności manualnych 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*