Wyszedł z domu i zostawił ładowarkę w gniazdku. Nigdy tego nie rób!

Większość z nas nie odłącza ładowarek z gniazdek po zakończonym ładowaniu. To ogromny błąd, który może nas wiele kosztować!

Zwykła ładowarka zużywa rocznie około 2,7kW prądu, przy założeniu ze telefon ładujemy co drugi dzień. Daje nam to około 1,60zł rocznie. To bardzo niewiele. Jak się okazuje nawet podłączona do gniazdka, jednak nie ładująca ładowarka także zużywa prąd, jednak to zużycie jest na tyle małe, ze nie odłączamy zazwyczaj jej, no bo i po co?

Pewien mężczyzna o imieniu Thomas zgubił ładowarkę od swojego smartfona – wiadomo, zdarza się. Kupił więc tanią ładowarkę z pobliskiego sklepi i zostawił ją tradycyjnie podłączoną do prądu. Nie wiedział jednak wtedy, co się może przez to stać, i jakie będą tego konsekwencje.

Gdy wrócił do domu po kilku godzinach zauważył, że kabel pali się, a końcówka wręcz wtopiła się w podłogę, pozostawiając czarny, smolisty ślad i wydzielając przy tym nieprzyjemny zapach spalenizny. Całe szczęście, że nie doszło do pożaru

Łatwo sobie wyobrazić, co by było, jakby gumolit z podłogi zaczął płonąć, a płonienie rozprzestrzeniły się po całym budynku, trawiąc cały dobytek Thomasa. Przestrzegamy wszystkich, aby koniecznie nie zostawiać tak ładowarek, bo zagrożenie jest naprawdę poważne.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*